لوله 5 لایه سفید رنگ

کد سایز
113001 16
113002 20
113003 25
113004 32

.  دما  و فشار لوله 5 لایه

دمای کاربردی لوله هایPERT پویا در فشار 10بار و دمای 95درجه سانتیگراد می باشد . البته از این لوله ها برای دماهای زیر صفر درجه سانتیگراد آب نیز می توان استفاده کرد که کاربرد آن در مولدهای سرمازا می باشد.

2. كاملاً بهداشتي به علت عدم ايجاد زنگ و تركيبات شيميايي در آب 

3. دوام بيش از 100 سال 

4. سرعت و سهولت در نصب  توسط پرسنل متخصص و بوسيله بهترين ابزار آلات

5. داشتن استحکام و انعطاف پذیری همزمان

 آزمون های انجام شده بر روی لوله های ترکیبی نشان می دهد که این لوله ها در مقابل ضربات و تنش های وارده مقاومت بالایی داشته و برخلاف انواع لوله های پلاستیکی ، به دلیل وجود لایه آلومینیوم میانی در مقابل صدمات مکانیکی تقویت شده اند . لوله های pooya pipe علیرغم مقاومت مکانیکی بالا به راحتی خم می شود.

نسبت مناسب بين آلومينيوم و ماده پليمري باعث خم شدن آسان لوله حتي با دست ميشود و لوله دقيقاً شكل داده شده را به خود ميگيرد. اين لوله با وجود اينكه محكم است اما سبك ميباشد و حمل و نقل آن آسان ميباشد . با توجه به آنكه لوله هاي فلزي قابليت استحكام و لوله هاي پليمري قابليت انعطاف پذيري خوبي دارند انتظار ميرود كه لوله هاي تركيبي هر يك ازاين خواص را تا حدود زيادي داشته باشند . آزمونهاي انجام شده بر روي لوله هاي تركيبي نشان ميدهد كه اين لوله ها در مقابل ضربات و تنشهاي وارده انعطاف پذيري و مقاومت بالايي داشته و بر خلاف انواع لوله هاي پلاستيكي به دليل وجود لايه آلومينيوم مياني در مقابل صدمات مكانيكي تقويت شده اند . پویا پایپ به راحتي خم ميشود. حداقل شعاع انحنا 5 برابر قطر خارجي لوله ميباشد.

6. انعطاف پذيري در برابر زلزله و مقاومت بيشتر از ساير لوله ها در برابر آن

7. استفاده از اتصالات كمتر

8. اجراي يكپارچه و همزمان سيستم آبرساني و گرمايشي

9. عدم جذب رسوب و رسوب گذاري 

جدار داخلي لوله هاي پویا پایپ نسبت به جدار داخلي لوله هاي فلزي رايج ، بسيار صيقلي هستند. اين امر امكان رسوبگذاري معدني را منتفي مينمايد از طرفي بدليل عدم رسوب گذاري افت فشار در داخل لوله ها بسيار ناچيز خواهد بود و بنابراين انتخاب لوله هايي با قطر كمتر فراهم ميشود. 

10. عدم باز شدن جوش به هنگام خم شدن و يا گستردگي(اكسپند يا انبساط قطري) 

11. دامنه حرارتی بالا

12. مقاومت در برابر ضربه قوچ  (water hammer)

لوله هاي چند لايه بواسطه مسلح بودن به لايه آلومينيوم مقاومت قابل توجهي دربرابر نيروهاي اضافي ناشي از جريان سيال از خود نشان ميدهد . پديده مهمي كه برخي مواقع در جريان سيالات و به خصوص در زمان اغتشاش جريان اتفاق ميافتد پديده ضربه قوچ ميباشد. اين پديده در اثر تغيير ناگهاني سرعت جريان آب در لوله و يا انسداد پي درپي مسير جريان آب  ( مثلاً كه شير آب را بطور ناگهاني باز ميكنيم و يا ميبنديم ) به وجود ميآيد به طوريكه فشار زيادي در آب ايجاد ميشود كه بصورت موج در امتداد لوله و خلاف جهت جريان حركت نموده ، پس از برخورد به مانع باز ميگردد و با عمل رفت و برگشت موج فشار تا زمان استهلاك كامل آن ادامه مي يابد . اين فرآيند بعضي اوقات باعث شكستن لوله هاي غير مسلح و معمولي ميشود و با صداي زيادي توام است. لوله پویا پایپ در برابر پديده ضربه قوچ مقاومت بسيار خوبي از خود نشان ميدهد و اين پديده هيچگاه نميتواند اين نوع لوله را تخريب كند. 

13. حداقل ضریب انبساط طولی در فضای آزاد برای جلوگیری از قوس برداشتن لوله در لوله کشی روکار

ضریب انبساط طولی لوله های PERT گروه صنعتی پویا پایپ در حدود لوله های فلزی  می باشد. این بدان معنا است که تغییرات محیط یا سیال داخل لوله تأثیر چندانی بر انبساط یا انقباض لوله ندارد و تغییرات طولی در این نوع لوله ها بسیار اندک خواهد بود .

با توجه به ضريب انبساط حرارتي بالاي مواد پليمري در مقايسه با مواد فلزي , طول لوله هاي پليمري در معرض دماي بالا افزايش زيادي خواهد داشت . اين افزايش طول سبب ميشود كه :

• در لوله تنش ايجاد شود .

• لوله ها خميده شده و در صورت صحيح نبودن به سيستم لوله كشي آسيب وارد شود. 

• درهنگام لوله كشي مساله افزايش طول در نظر گرفته شود. 

• برخلاف لوله های پلیمری که دارای مشکلات فوق می باشد ، لوله های پنج لایه پویا پایپ به جهت دارا بودن لایه فلزی دارای ضریب انبساط طولی پایینی هستند .

14. مقاومت سایشی

در صورت وجود ذرات شن و ماسه و هرگونه املاح معدنی در آب ، در دیواره داخلی لوله PERT هیچگونه خوردگی به وجود نمی آید . به دلیل صیقلی بودن سطح داخلی و کم بودن زبری سطح ، این لوله نسبت به لوله های فلزی به هیچ وجه رسوبات آهکی ، جرم و … نمی گیرد و در نتیجه در مقابل رسوبات معدنی مقاوم است. به دلیل مقاوم بودن مواد پلیمری مورد استفاده در لوله و عدم ترکیب آن می توان این لوله را در کارخانجات صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی و آزمایشگاهی استفاده کرد . 

15. عدم انتقال صدا

16. عدم تأثیر بر روی مزۀ آب از نظر تغییر بو ، مزه ، رنگ و …

17. عدم نفوذ گازهای مختلف به داخل لوله از قبیل اکسیژن، که عامل اصلی زنگ زدگی قسمتهای فلزی تأسیسات می باشد. 

18. عدم انتقال لرزش ناشی از مولدهای سرما و گرما به بخش های داخلی ساختمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا